Kiralama Rehberi

Kiralamak istediğiniz tatil konutunu ve kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak ön rezervasyon işleminiz yapılmış olur. Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren en geç; yakın tarihlerdeki rezervasyonlar için 1 iş günü, uzak tarihlerdeki rezervasyonlar için 3 iş günü içerisinde toplam ödenecek ücretin % 35 i kapora olarak banka havalesi veya online kredi kartı ödemesi ile şirket hesabına alınır, geriye kalan ücret villa tesliminde sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapılıp, villa tesliminde peşin veya hesaba havale yoluyla alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (faks, e-mail) rezervasyon onayı gönderilmektedir, rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihler de villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Villa tesliminde teslim olunan demirbaşların sayımı yapılır ilan da belirtilen miktar da depozito alınır ve alınan depozito çıkış tarihin de villa daki demirbaş teslimi kiracı tarafından yapıldıktan sonra geriye ödeme yapılır.

Villa giriş saati : 16:00 (Öğleden sonra) olup, Çıkış saati : 10:00 (sabah)dır. Bu aradaki süre içerisinde temizlik yapılmaktadır, haftalık kiralama 6 gece 7 gündür, villa teslimatı tarafımız dan yapılmaktadır.

Havuz ve Bahçe bakımları her sabah erken saatler de görevliler tarafından yapılmakta olup, Tatiliniz süresince villa da herhangi bir arıza vs meydana gelirse tarafımıza belirttiğiniz takdir de, tarafımızdan giderilecektir.

Villalarımız’da temiz yedek çarşaf ve yastık mevcuttur, temizlik villa girişinden önce yapılır, müşteri villaya giriş yaptığı tarihten itibaren villa içerisinde temizlik yapılmasını isterse ekstra temizlik ücreti 60,00TL-150,00TL arası Villa veya Apart'ın büyüklüğüne göre değişmekte'dir. – İlanlarımızda belirtilen haftalık (7 gün) ücret dışında başka hiçbir ücret alınmaz ve fiyatlarımıza temizlik, elektrik, havuz ve bahçe bakımı, su vs dahil'dir.(Gayrimenkul gelirleri her yıl sonunda beyan edilmekte olup işletme olmadıkları icin fatura kesilememektedir, bu nedenle KDV dahil degildir ibaresi yer almaktadir. Ofisimiz tüm işlemleri için konut sahiplerine aracılık faturasi kesmektedir.)

Evcil Hayvan, Villalarımıza aksi belirtilmediği takdirde kabul edilmemektedir.

Müşteriler kiraladıkları tatil konutu'nun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verdiklerin de hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre için de villaya verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villa dan ayrılmadan ödeyecekler'dir. Müşteriler Villa çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültü'den sakınacaklar'dır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villa'da barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır.Müşteri kiraladığı süre için de kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlar dan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belge'de onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebek'ler dahil'dir. Eğer ev'de kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmiş ise fazla sayı'daki insanın evden ayrılması istenecek veya belli oran da ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasın'da müşterinin beyanı doğrultusun'da işlemler yapılmakta'dır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşteri'nin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgiler'den kaynaklanan sorunlar'dan firmamız sorumlu değildir.

Rezervasyon iptalleri yazılı olarak e-mail ve/veya faksla belirtilmek durumunda'dır.Bu bildirimin yapılmasının ardından rezerve ettiğiniz tarihler açılır ve satışa sunulur aynı tarihlerin tekrar satılması halinde ödediğiniz tutarı aynı yada farklı bir villa da kesintisiz olarak farklı bir tarih'te kullanabilirsiniz.

Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir :

Rezervasyon tarihine 60 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptaller de, toplam kapora'nın % 40‘ı (%'de kırk) ;
Rezervasyon tarihine 60 – 31 gün arası yapılan iptaller de, toplam alınan bedelin % 60'ı (%'de altmış) ;
Rezervasyon tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan iptaller de, toplam alınan bedel müşteriye geri ödenmeyecektir.


Not: Bodrum bölgesin'deki yazlıklar için iptal koşulları farklılık göstermekte dir. İlgili koşullar aşağıdaki şekildedir:

Rezervasyon tarihine 61 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptallerde, toplam kiralama bedelinin % 30 ‘u (% otuz) ;
Rezervasyon tarihine 60 – 35 gün arası yapılan iptallerde, toplam kiralama bedelinin % 50′ si (% elli) ;
Rezervasyon tarihine 34 – 14 gün arası yapılan iptallerde, toplam kiralama bedelinin % 75′ i (% yetmişbeş) ;
Rezervasyon tarihine 13 gün ve daha az kala yapılan iptallerde, toplam kiralama bedeli iptal sebebiyle müşteriden tahsil edilecektir.